GİRESUN PİRAZİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Eserleri kıymetler üstü olan öğretmenim. Belki mutlu belki umutlu bekli de hüzünlüsün. Her ne olursa olsun bugün senin günün.
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

         Eserleri kıymetler üstü olan öğretmenim. Belki mutlu belki umutlu bekli de hüzünlüsün. Her ne olursa olsun bugün senin günün.

 

         Gelişen dünyanın yıldızı, kendini her yönüyle büyüterek geleceğe taşıyan Türkiye’min kıymetli şahsiyetleri. Bugün her günkün den daha fazla sizlere, çalışmalarınıza, gayretlerinize, özverinize, sevginize ve şefkatinize ihtiyacımız var. Çünkü güzel ülkemin güzel insanlarını yetiştirmek omuzlarınızda tatlı bir yük olarak duruyor.

         En hayırlı insan hiç şüphesiz insanlığa faydalı olandır.

         Bizler bütün çalışmalarımızda bu düşünce ile hareket etmeyi kendimize şiar  edindik, edinmeliyiz. Çünkü ülkemizin ve milletimizin aydınlık ufuklara olan yolculuğu bizlere bu sorumluluğu yüklemektedir. Dünyanın kalbinde huzur ve barış adası olarak duran ülkemizin aydın, ufku geniş,inançlı, milli ve manevi değerlerini özümseyen ve yüreğinde katıksız hisseden siz değerli öğretmenlerimize olan ihtiyacı yarınların inşası adına çok çok önem arz etmektedir.

         Teknoloji ne seviyeye gelirse gelsin duygularımızın önüne geçemeyecektir. Hislerimiz, duygularımız çocuklarımız için hissettirdiklerimiz onları olgunlaştıracak ve geliştirecektir. Bu bakımdan çalışmalarımız sevgi ve şefkat temelli olarak devam etmelidir.

         Ülkemin geleceğisin, toplumda parmakla gösterilensin. Hiçbir olumsuzluk ümidini, heyecanını şevkini azaltmasın. Çünkü şunu bilmelisin ki her karanlık gece aydınlık bir sabaha çıkar.

         Günümüz toplumunun karmaşık hayatı içinde bir takım sorunların olsa da ağır mesuliyetlerin olsa da yüreğin buruk olsa da sen yine benim öğretmenimsin, sen yinede çok saygıdeğersin sen yinede nadide bir çiçeksin sen yinede ümidimizsin, sen yinede heyecanımızsın ve sen yine de geleceğimizsin.

         Sanatlarını kendi bireysel alanlarının dışına taşıyan sanatçı ; geleceğimin  mimarı öğretmenim bu özel gününü tebrik ediyor hayatın akışının senin için hayırlar getirmesini temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum.

 

 

                       Ahmet SUT

                İlçe Milli Eğitim Müdürü

YENİ MAHALLE BAHTİYAR AYDIN BULVARI NO 25 PİRAZİZ / GİRESUN - 04543613564 / 04543613637

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.