GİRESUN PİRAZİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AB HİBE PROJEMİZE STARTI VERDİK

“KIZLARA MESLEK, İSTİHDAMA DESTEK” PROJESİNE START VERILDİ            Avrupa Birliği mali yardımları kapsamında, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programının sözleşme makamı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı ile Piraziz İsmail Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalanan 17.09 .2015 tarih ve TRH.2.1-IAREFG- P03/603 sayılı sözleşme ile uygulamaya konulan “Kızlara Meslek İstihdama Destek” isimli projeye Giresun Valisi Sayın Hasan KARAHAN start verdi.
AB HİBE PROJEMİZE STARTI VERDİK

          Avrupa Birliği mali yardımları kapsamında, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programının sözleşme makamı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı ile Piraziz İsmail Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalanan 17.09 .2015 tarih ve TRH.2.1-IAREFG- P03/603 sayılı sözleşme ile uygulamaya konulan “Kızlara Meslek İstihdama Destek” isimli projeye Giresun Valisi Sayın Hasan KARAHAN start verdi.

           “Kızlara Meslek İstihdama Destek” isimli proje; 09 Kasım 2015 günü Piraziz İsmail Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü Konferans Salonunda ulusal ve yerel basına sunuldu.

Basın toplantısına katılan Giresun Valisi Hasan KARAHAN, “özellikle eğitimle ilgili projeler başta olmak üzere her türlü projelerin Valilikçe desteklendiğini, kız çocuklarının meslek liselerine gitmelerini  teşvik amacıyla hayata geçirilen bu projenin de önemli olduğunu söyledi ve proje de emeği geçenlere teşekkür etti.”

Proje Tanıtım Toplantısına Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Necati AKKURT’un yanı sıra il protokolü, Bulancak ve Piraziz İlçe protokolleri, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, sivil toplum örgüt temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, siyasi parti yetkililer, piraziz halkı ve öğrenciler katıldı. Bu proje ile kız çocuklarının okula devam oranlarının arttırılması yanında özellikle mesleki eğitime kazandırılarak devam etmelerinin sağlanması hedefleniyor.

Projenin Ortaklarımız

●      Bahçeşehir Üniversitesi Mesleki Teknik Eğitim Geliştirme Merkezi,

●      Bozat Yatılı Bölge Okulu,

●     Giresun Rehberlik Araştırma Merkezi dir.

 

YENİ MAHALLE BAHTİYAR AYDIN BULVARI NO 25 PİRAZİZ / GİRESUN - 04543613564 / 04543613637

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.