GİRESUN PİRAZİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Okulumuzu Ziyaret Etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Burhan BAYRAK Eşliğinde Eren Ömer Hekim İlkokulunu  Ziyaret Etti.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Okulumuzu Ziyaret Etti.

05/01/2018 tarihinde gerçekleşen ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Necati AKKURT İlk önce; Saray YÜKSEL öğretmenimizin sınıf öğretmenliğini yaptığı 4/A sınıfına ders denetimine girdi. Öğretmenimizin ders esnasında uyguladığı “Ulak Etkinliği, İmge Tiyatrosu, Kelime Zinciri, Tik Tak Boom” gibi etkinlikleri çok beğendiğini belirtti. İlkokul çağında çocukların oyunla, eğlenerek öğrenmelerinin önemini vurguladı. Bu uygulamaların yaygınlaşması gerektiğini dile getirdi. Daha sonra Semra YAVUZ öğretmenimizin sınıf öğretmenliğini yaptığı 3/A sınıfına ders denetimine girdi. Öğretmenin sınıfı ev ortamına çevirdiğini, (sınıfa ayakkabılarla girilmediğini, sınıfta halı bulunduğunu) gördü. Uygulanan yöntemin Avrupa’da birçok okulda uygulandığını, çocukların sınıflarından teneffüse bile çıkmak istemediklerini, böyle bir sınıfta bulunan öğrencilerin sıkılmayacaklarını dile getirdi.  Okullar tatil olduğunda çocuklar seviniyorsa; bunun nedenlerini öğretmenler olarak düşünmemiz gerektiğini dile getirdi.

Daha sonra öğretmenlerimize; eğitim ve öğretimin planlanması ve programlanması, sınıf oturma düzeninin eğitim ve öğretime etkisi, ders dışı öğrenme faaliyetleri, toplum hizmeti, uygulamada yapılan yanlışlıklar, ölçme değerlendirme, anlatım yöntem ve teknikleri, yenilikçi eğitim anlayışı, zümre paylaşımları, meslektaş, akran öğrenmesinin mesleki gelişime katkısı gibi konularda bilgi verdiler. Sorusu olan öğretmenlerimizin sorularını yanıtlandırdılar.

Bu güzel ziyaretlerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Necati AKKURT´a çok teşekkür ediyoruz.

05-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-2018

YENİ MAHALLE BAHTİYAR AYDIN BULVARI NO 25 PİRAZİZ / GİRESUN - 04543613564 / 04543613637

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.