GİRESUN PİRAZİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Hayat Boyu Öğrenme , Halk Eğitimi Planlama Ve İş Birliği Komisyon Toplantısı Yapıldı

Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 58. maddesi gereği; 2016-2017 eğitim -öğretim yılının Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı İlçe Kaymakamı Hamit GENÇ başkanlığında Eren Ömer Hekim İlkokulu Konferans Salonunda yapıldı.
İlçe Hayat Boyu Öğrenme , Halk Eğitimi Planlama Ve İş Birliği Komisyon Toplantısı Yapıldı

 

 

 

İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı ilçe Kaymakamı Hamit GENÇ başkanlığında ,üyeler İlçe Askeri Birlik Temsilcisi Fuat GÜNAYDIN, İlçe Belediye Başkanlığı temsilcisi ,Mesut SİPAHİ, İlçe Emniyet Müdürlüğü temsilcisi Hasan ELMALI ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan BAYRAK ,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat YAVUZ, Yaygın Eğitimden sorumlu Şube Müdürü Sezai OKUTAN. İlçe Tarım Müdürü İsmail BAYDAR, Gençlik ve Spor Müdürü Ömür ÇAĞLIYAN,Sağlık Grup Başkanı Mustafa Kemal AYDIN ,Ziraat Odası Başkanı Ünal AŞIK, Halk Eğitim Merkezi Müdürü V. Ülkü AYDIN, Anadolu Lisesi Müdürü Muhammet TANRIVERDİ, Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Erol AŞIK, katılımlarıyla toplantı başladı.

İlçe genelinde alan taraması yapılarak gerçek kişilerin tespit edilmesi ve açılacak kursların istihdama yönelik ve kişiye gelir getirici özellikte olması konuları değerlendirildi.

Kurs açmayı planlayan her kurumun mutlaka Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapmasına, Unutulmaya yüz tutmuş El Sanatlarının özellikle gün yüzüne çıkarılması,İlçemizdeki Sağlık Bilimler Fakültesi Öğrencilerin kurslardan faydalanabilmeleri konusunda gerekli özenin gösterilmesi,Türkiye Bağımlılıkla Mücadele kapsamında kursların açılması, önleyici ve koruyucu tedbirlerin alınması, Çocuk İstismarı konusunda İlçe Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak ilkokul dönemi çocuklarına eğitim verilmesi ,Özellikle pansiyonlu okullarda öğrencilerin boş zamanlarını kaliteli değerlendirmeleri konusunda kurslara ağırlık verilmesi,Tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza yanlış edindikleri bilgiler sonucunda gerekli verimi alamamaları bu yüzden İlçe Tarım Müdürlüğü ile işbirliği yaparak eğitim seminerleri düzenlenmesi,Çağımızın sorunlarından İnternet Güvenliği ile ilgili bilgilendirme eğitimlerinin verilmesi gerektiği belirtildi.

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Dönem için Hayat Boyu Öğrenme kapsamında,kursların açılmasının eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması ve ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi, merkezler arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanması, etkinliklerin birlikte planlanması, verimliliğin artırılması, hizmet tekrarı ve kaynak israfının önlenmesi doğrultusunda görüşler belirtildi Komisyon tarafından karara bağlandı.

Komisyon üyelerinin konuya dair görüşlerinin ardından Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu 1. Toplantısı tamamlandı.

26-01-201726-01-201726-01-201726-01-2017

YENİ MAHALLE BAHTİYAR AYDIN BULVARI NO 25 PİRAZİZ / GİRESUN - 04543613564 / 04543613637

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.