GİRESUN PİRAZİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PİRAZİZ EĞİTİM PAYDAŞLARI TOPLANTISI

Kaymakam Hamit GENÇ başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan BAYRAK ve İlçe Emniyet Amiri Hasan ELMALI’nın da hazır bulundukları; tüm okul/kurum müdürleri, öğrenci taşımacılığı yapan yüklenici ve araç şoförleri, okul aile birlik başkanları ve kantin işletmecileri ile İsmail Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde toplantı yapıldı.
PİRAZİZ EĞİTİM PAYDAŞLARI TOPLANTISI

Kaymakam GENÇ; “Kış koşullarında gerçekleşen bu toplantıya iştirak ettiniz. Eğitim öğretimde etkili olan herkes buradadır. Çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Yaptığınız işin önemini biliyoruz, yaptığınız işlerle ilgili bizlere bir şikâyet, rahatsızlık ulaşmamıştır, bu da işinizi ne kadar iyi yaptığınızı gösteriyor. Öğrenci taşıyan araçlarda size verilmiş listenin dışında kimseyi araca almayınız. Emniyet kemeri takmak hem zorunluluktur hem de sağlığımız açısından önemlidir. Bu işler ceza vermekle değil eğitimle halledilir.” dedi. Katılımcılardan gelen soruları içtenlikle cevapladı. Verimli bir çalışma olduğunu söyledi.

Emniyet Amiri ELMALI; “Daha önceki toplantılarımızda da söylemiştik, tekrar ediyoruz; kar lastiği takmak mecburiyettir. Emniyet kemerini hem kendimiz hem de öğrencilerin takması zorunluluktur. Araçlar elektronik olarak takip edilmektedir. Ayrıca araçlarda kamera sistemleri mevcuttur. Hiçbir öğrencinin zarar görmesini istemiyoruz.” dedi.

Milli Eğitim Müdürü BAYRAK; “Eğitimin bütün paydaşları hoş geldiniz. Kantincisi, taşıyıcısı, okul aile birlik yönetimi, okul yönetimi eğitim öğretimin en temel unsurlarıdır. 2017-2018 Eğitim öğretim yılı taşıma planlama hazırlıklarını yapmaya başladığımız bu günlerde, böyle bir toplantıya ihtiyaç vardı. Yeni planlamaya başlamadan önce sizin bilgilerinize ihtiyacımız olabilir. Okul aile birlik başkanlarımız okulun dışarıyla olan bağlantısını sağlayan destekçilerimizdirler. Kantinlerin çalışma koşullarını, satılması uygun olan ürünleri belirleyen mevzuata uygun davranmalıyız. Eğitim öğretimde başarıyı her alanda yakalamak zorundayız, sporda, kültürde, akademik alanda, güzel sanatlarda başarılı olmamızın önünde hiçbir engel yoktur. Okul yöneticileri olarak işimiz zor ve yoğun olduğunu biliyoruz, öncelikli işimiz eğitim öğretim faaliyetleridir. “ dedi.

Kaymakam Hamit GENÇ, katılımlarından dolayı teşekkür ederek, iyi dilek ve temennilerde bulunarak toplantıyı sona erdirdi.

14-02-201714-02-201714-02-201714-02-2017

YENİ MAHALLE BAHTİYAR AYDIN BULVARI NO 25 PİRAZİZ / GİRESUN - 04543613564 / 04543613637

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.