GİRESUN PİRAZİZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zümre Başkanları Toplantısı

  2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı ikinci dönem başı zümre başkanları toplantısı yapıldı. Piraziz Anadolu Lisesi’nde yapılan toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan BAYRAK, Şube Müdürleri Murat YAVUZ ve Sezayi OKUTAN katıldılar.
Zümre Başkanları Toplantısı

 Toplantının açılışını yapan Milli Eğitim Müdürü Burhan BAYRAK; “Eğitim öğretimin en temel çalışma gurubu zümre paylaşımlarıdır. Sene başında ve ortasında yapılan toplantılar yapılacak öğrenme öğretme etkinliklerinin temel ilkelerini belirler. Okullarımızda zümre paylaşımları ne kadar etkili olursa, kazanımları o oranda gerçekleştirebiliriz. Müfredatımızın temel özellikleri; çoklu zeka kuramı, öğrenci merkezli yaklaşım, proje tabanlı gibi ayaklar üzerine inşaa edilmiştir. Sınıf yönetimi, ölçme değerlendirme araçları, iletişim becerileri, zümre çalışmaları, öğretmenler kurulu çalışmaları, öğrenme-öğretme yöntem ve teknikleri, toplantı yönetimleri gibi faaliyetler de değişmek zorundadır. 21. yüzyıl öğrenme becerileriyle öğrencilerimizi buluşturmalıyız. IQ kadar EQ’nun da önemli olduğu ve desteklenmesi gerektiği hepimiz tarafından bilinmektedir.  Müfredat güncelleme çalışmaları devam etmektedir, Bakanlığımız kamuoyunun görüş ve önerilerini almaktadır. Geleceğin insanını yetiştirmeye çalıştığımız bu günlerde çok çalışmak zorundayız. Bir ülkenin gelişmişliği yetişmiş insan gücüyle ölçülür. Araştıran, sorgulayan, eleştiren düşünen, okuyan, istendik değerleri davranışlarıyla gösteren, sorumluluk sahibi, çalışkan insanı yetiştirebilmek için zümre çalışmaları çok önemlidir. Yapacağınız zümre çalışmasında mevzuat çerçevesinde alacağınız kararlar öğrenme öğretme ortamlarına yansımalıdır. Başarılı bir dönem geçirmemizi dilerim.” dedi.

Öğretmenlerin soruları şube müdürleri tarafında cevaplandı.

Sınıflarda zümre çalışmaları yapıldı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri bazı zümrelere katılarak, çalışmalara katkıda bulundular.

 

13-02-201713-02-201713-02-201713-02-201713-02-201713-02-2017

YENİ MAHALLE BAHTİYAR AYDIN BULVARI NO 25 PİRAZİZ / GİRESUN - 04543613564 / 04543613637

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.